O firme ROKO group

História firmy

História spoločnosti ROKO V roku 1992 vznikla spoločnosť ROKO. Od začiatku svojho vzniku sa zaoberala veľkoobchodným predajom náterových hmôt a stavebnej chémie. V roku 1998 sa spoločnosť ROKO stala výrobnou organizáciou. Svoju výrobu venovala klasickým výrobným programom, produkcii farbe, lakov do priemyslu a neskoršie aj pre maloobchodný predaj. S úspešným rozvojom vlastnej výroby a vývoju spustila firma aj výrobu stavebných hmôt a chémie. V roku 2000 rozšírila svoje pôsobenie v rovnakom duchu aj na Slovenskom trhu.

Súčasnosť spoločnosti

V súčasnej dobe spoločnosť vyrába ročne viac ako 3 500 ton náterových hmôt a 6 000 ton stavebných hmôt a chémie vo viacej ako 300 rôznych druhov výrobkov. V oblasti náterových hmôt výroba predstavuje celú škálu náterových systémov alkydových náterových hmôt, epoxidov, polyuretánov, lazúrových lakov, riedidiel a špeciálnych farieb do priemyslu. V oblasti stavebných hmôt spoločnosť vyrába tmely pre suchú výstavbu, interiérové a fasádne farby, penetrácie, stierkové hydroizolácie, materiály pre sanácie betónových konštrukcií, štrukturálne omietky, materiály pre zatepľovacie systémy a radu ďalších výrobkov.

Štruktúra spoločnosti

Sídlo spoločnosti ROKO group, s.r.o., je v Novom Meste nad Váhom, Južná 1. Hlavné výrobné a logistické centrum sa nachádza v Novom Meste nad Váhom. Vývojová časť a skúšobná časť sa nachádza v obci Kaňovice, Česká republika. Značka ROKO dnes aktívne obchoduje nie len na tuzemskom trhu ale aj v zahraničných krajinách ako sú: Rakúsko, Poľsko, Dánsko, Maďarsko, Rumunsko, Ukrajina, Rusko a Anglicko.
Spoločnosť má nepretržite od svojho vzniku certifikát kvality ISO 9001:2001. Väčšina výrobkov (náterových aj stavebných hmôt) má urobený atest od Štátneho výskumného ústavu ochrany materiálu, Technického a skúšobného ústavu stavebného, Centra stavebných inžinierstiev a Inštitútu pre testovanie a certifikáciu.

Odkazy: